Acil Servis

Acil ServisACİL SERVİS

Özel Sevgi Hastanesi olarak,deneyimli ve dinamik kadrosu ile hasta haklarına saygılı, etik, hızlı ve güvenilir bir şekilde 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Acil Servis; Zehirlenme vakaları , ishalli hastalıklar, yüksek ates,kesiler, kırıklar, trafik kazaları, düşmeler, darplar, kalp krizi-yetersizliği, ritim bozuklukları astım ve bronşit atakları , şeker koması , alerjik hastalıklar ,mide-bağırsak kanamaları intihar girişimleri vb birçok acil duruma ilk müdahale ve tedavi yapılır. Acil servis bir hastanenin en önemli bölümüdür. Hastanemizin acil servisi, ideal bir acil serviste bulunması gereken tüm tıbbi ekipman ve ilaçlara sahip olup, düzen ve disiplin içinde 7/24 saat çalışmaktadır. Acil Servisimizde her türlü hastaya ilk müdahale, resusitasyon (yeniden canlandırma) ve acil hastalıkların tedavisi yapılabilmektedir.
Acil servisimizde acil tıp doktorları, hemşireler ve acil tıp teknisyenleri, hasta kabul ve bir güvenlik elemanı görev almaktadır. Acil hekimi tarafından değerlendirilen hastalarımız için tedavi sürecinde görev alabilecek diğer uzmanlık alanlarından hekimler 

 

 

 • Anestezi ve Reanimasyon 
 • Nöroloji
 • Çocuk sağlığı ve Hastalıkları
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları ve Cerrahisi
 • İç hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Radyoloji

yukarıdaki branşlardaki hekimlerimiz ,eğer acil hekimi konsültasyonunu gerekli gördüyse mutlaka hastayı muayene eder, yada gerekli müdahaleyi yapar.

 24 saat hizmet veren laboratuvar ve röntgen bölümlerimiz, acil servise gelen hastaların tahlil ve tetkik sonuçlarını en kısa sürede teslim etmektedirler.

Hastalarımıza verdiğimiz tüm hizmetten hasta yakınlarını haberdar etmek hastanemizin prensibidir. Hasta yakınları, hastanın durumu ile ilgili olarak sürekli bilgilendirilir. Yapılacak tüm işlemler ayrıntılı bir şekilde önceden anlatılır. Hastanın rızası olamadan hiçbir işlem gerçekleştirilmez.

Hastanemizde sterilizasyon ve dezenfeksiyona büyük önem verilmektedir. Bu yüzden gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Acil serviste bulunan , dolaplar, yerler, lavabolar v.b, dezenfeksiyon kurallarına göre özel solüsyonlarla itinayla devamlı temizlenir. Yapılan tüm işlemler dezenfeksiyon ve sterilizasyon kurallarına uygun yapıldığı için acil serviste ve tüm hastanede enfeksiyon riski çok düşüktür

ACİL SERVİS VE AMBULANS HİZMETLERİ

Alanında uzmanlaşmış hekimler ve ilgili sağlık personeliyle acil durumlarda oluşan tüm sorunlara üstün hizmet anlayışıyla hizmet sunulması amaçlanmaktadır.

Acil Servis bölümlerimizde aile hekimliği uzmanları ve / veya acil tıp uzmanları görev yapmaktadır.

Acil Servis birimlerimizdeki ekip tarafından değerlendirilen hastalarımız ilgili tetkikleri hızla yapıldıktan ve sonuçları değerlendirildikten sonra gerekli görüldüğü takdirde ilgili tıbbi bölüme hızla sevk edilmektedir.

Özel Sevgi Hastanesi olarak Acil Servis ve Ambulans Hizmetleri sırasında temel amacımız hasta için en uygun ve etkin müdahaleyi zamanında yapmaktır.